Ve dnech 4. – 17. června 2023 naši žáci oboru Aplikovaná chemie opět vyrazili do Tureckého letoviska Antálie na svou odbornou praxi. Náš spolehlivý partner jim zajistil stáž u firmy Meva Kimya Antalya. Firma se zabývá výrobou průmyslových čistících prostředků a čistících prostředků pro domácnost s využitím aktivních látek šetrných k životnímu prostředí a vodě. Své chemické znalosti se letos vydali rozšířit Martina Klanicová, Martina Pecharová, Andrea Pazderová, Martin Pikna, Martin Šrámek a Adam Jemelík.

V průběhu praxe se žáci zaměřili na alkalickou titraci bazénové vody, přípravu vody na mikrobiologickou analýzu a rozpoznávání typu bakterií. Jejich mentor Ahmet se jim snažil ukázat širší dopad chemické výroby, navštívili žáci také Laboratoř vodního světa, se kterou naše hostitelská organizace úzce spolupracuje. V rámci dalších odborných aktivit navštívili žáci firmu na výrobu bazénové chemie a farmaceutickou společnost vyrábějící čistě přírodní kosmetiku. Na profesní rozvoj žáky doprovodila Mgr. Pavlína Voldánová.

Mezitím ve volném čase navštívili antické město Side, historické centrum města Antalya, místní lunapark, park s vodopády Düden a vydali se na túru na hořící skálu Yanartaş poblíž zbytků antického města Olympos. Užívali si také společnost úžasných průvodců Murata a Emreho.

Jelikož Turecko je zemí, v níž se bez problému domluvíte německy, jako doprovod byla vyslána Mgr. Blanka Koryčánková.

Skip to content